Kurz vaření s Ola Kala/Cooking Class with Ola Kala

by

Baví Vás experimentovat v kuchyni? Rádi se něčemu přiučíte? Chcete překvapit partnera/partnerku nějakým novým kulinářským zážitkem? Tak právě pro Vás zde mám tip na kurz školy vaření s Ola Kala v Praze!

 

Dnes už je na trhu velké množství společností, které nabízejí různé kurzy vaření, stačí si jen vybrat. My s kamarádkou jsme se vydaly právě na jeden z nich, do kulinářského ateliéru Ola Kala, na kurz “Dary moře po Italsku”.

V tomto kulinářském ateliéru si můžete vybrat z široké nabídky kurzů! To, co Vás právě zajímá, v čem se chcete zlepšit, nebo, co se právě máte zájem naučit. Ať už pro sebe nebo jako dárek prostřednictvím dárkového certifikátu. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou. Veškeré ingredience pro přípravu jídel i občerstvení během kurzu jsou zajištěny na místě.

Kurzy jsou vhodné pro jednotlivce, páry, ale i skupinky o max. 16 lidech. Tedy, pokud uvažujete o nějakém tipu na Váš firemní teambuilding, může právě pro Vás být kurz vaření novým, netradičním zážitkem. Dobrou chuť!

˜˜˜

Do you like to experiment in the kitchen? Do you like to learn something new? Do you want to surprise partner with some new culinary experience? Just for you, I have here a tip for cooking course with Ola Kala in Prague

 

Today’s market is full of companies offering a variety of cooking classes, just choose. Me and my friend, we went to just one of them, into Ola Kala culinary atelier, to the course “Italian seafood”.

In this culinary studio, you can choose from a wide range of courses! What you are just interested in what you want to improve, or what just you are interested to learn. Whether for yourself or as a gift, through the gift certificate. Previous experience is not required. All the ingredients to prepare meals and refreshments during the course are locked in place.

The courses are suitable for individuals, couples and groups of max. 16 people. So if you’re thinking about a tip for your corporate teambuilding, it may just be for you a cooking course with new, unconventional experience. Enjoy your meal!

2

No Comments Yet.

What do you think?

Your email address will not be published. Required fields are marked *