Podzimní módní inspirace/Autumn fashion inspiration

by

Za okny na nás vykukuje již podzimní sluníčko a příroda se zahalila do pestrobarevné krásy.  Podzim mám moc ráda, má své barevné kouzlo,  viz v článku ZDE.

Pokud přemýšlíte o oživení svého šatníku nějakými hezkými kousky, mám pro Vás tip. Měla jsem to štěstí poznat skvělou majitelku  a stylistku Gábinku z GABRIELA Fashion BoutiqueGabriela je maminkou dvou dětí a rozhodla se splnit si svůj sen. Otevřít si vlastní butik s kvalitní značkovou italskou módou. A myslím, že se jí to moc podařilo! Pro butik si také nechává šít vlastní modely a spolupracuje  s českými designéry a návrháři.

img_9902

Spolu s Gabčou jsme pro Vás nafotily pár tipů na letošní podzim. Je to jen příklad toho všeho krásného oblečení, které si v butiku můžete zakoupit! Butik se nachází v Říčanech u Prahy a v nově zrekonstruovaných prostorách Vás čeká jen a jen příjemně strávený čas, péče a pozornost.

Gabriela také chystá svoji novou jaro – léto kolekci, kterou spolu a ješťe ve spolupráci s fotografkou Alenou Šreflovou, budeme fotit v lednu. Na novou kolekci naváže otevření nového e-shopu, tak se máte na co těšit! 😉

Udělejte si čas na sebe, nechte si poradit, co Vám sluší, co s čím sladit a co vynechat.  Gabča je také stylistkou, takže si hned všimne, čím Vaši krásu podtrhnout. 😉

Krásné podzimní dny s novými módními úlovky

Vám přeje

Petra

img_9900

Behind the windows there we can see autumn sunshine and nature has already wrapped in colorful beauty. I love autumn, has its colorful charm, for inspiration, see the article HERE.

If you think about the recovery of your wardrobe with some nice pieces, I have a tip for you. I was lucky enough to get to know a great woman, owner and stylist Gabriela from GABRIELA Fashion Boutique. Gabriela is the mother of two children and decided to fulfill her dream. To open own boutique with branded Italian fashion. And I think she’s very succeeded! She also let sew own models for boutique and cooperate with Czech designers.

img_9903

We have prepared some photo fashion tips with Gabriela this fall. It’s just an example of all the beautiful clothes that you can buy in a boutique! Boutique is located in Ricany, Prague and newly refurbished to wait only for a pleasant time, care and attention you can get there.

Gabriela is also preparing her new Spring – Summer collection that still together and in collaboration with photographer Alena Šreflová, we will shoot in January. The new collection will be followed by the opening of a new e-shop, so you have something to look forward to! 😉

Take time for yourself, get advice on what suits you, what you align with what and what to omit. Gabriela is also a stylist, so she can  immediately noticed what underline your beauty. 😉

Beautiful autumn days with new fashion catches

Wishes you

Petra

img_9895

img_9896img_9884

img_9898

img_9901

img_9894img_9882

 

 

 

 

 

 

 

 

img_9899

img_9897

img_9904

4

No Comments Yet.

What do you think?

Your email address will not be published. Required fields are marked *