Pojeďte na výlet do Tábora/Let’s go on a trip to Tabor

by

Pokud nevíte ještě, co s načatým víkendem a rádi byste se vypravili někam s celou rodinnou, přínáším Vám tip na jednodenní výlet do města Tábor.

IMG_8380

Krásné malebné městečko na jihu Čech Vás nadchne už při příjezdu. A na své si přijdou jak dospělí, tak i děti.

Když zaparkujete na centrálním městském parkovišti a vyjdete schody, můžete se kochat vyhlídkou na rozprostírající se Knížecký rybník.

IMG_8387

Z výhlídky se lehkou pěší chůzí dostanete zanedlouho na malebné Žižkovo náměstí, které je centrem všeho místního dění. Na každém rohu na vás čekají restaurace, cukrárny a nespočet pestrobarevných obchůdků, penzionů a hotelů.

Najíst se můžete opravdu všude, ale pokud budete chtít jít na jistotu, vřele doporučuji Restauraci v hotelu Nautilus, na spodní straně náměstí.

Velmi často se na tomto náměstí konají různé koncerty a kulturní představení, pouliční umění a celá atmosféra je doplněna stánky, lákajícími na různá mlsání v podobě tradičního českého “trdla”, zmrzliny, apod. Pokud budete mít chuť na zmrzlinu, která v jarních a letních měsících při procházce městem opravdu nesmí chybět, určitě zajděte do Mocca Café :-). A pokud budete chtít ve zmrzlinách a kavárnách dále experimentovat, můžete zavítat dle své libosti a svého výběru do nějaké z těchto táborských cukráren a kaváren zde 🙂

IMG_8482

Spokojená bříška bychom už měli a teď trošku té kultury, které je v Táboře opravdu na výběr :-).

Pro aktivnější výletníky doporučuji výstup na věž Děkanského kostela, kde po výstupu nahoru budete odměněni krásnou vyhlídkou na město Tábor a jeho okolí.

Tipy pro děti: Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega
Pro větší: Husitské muzeum, Středověké podzemí 

Prima tipy najdete také zde:

Visittabor.eu

Taborcz.eu

Přeji Vám prima výletování a pokud přijdete na nějaké další inspirující tipy v tomto milém českém městečku, budu ráda za jakýkoliv příspěvek či komentář! 🙂

Krásné dny plné fajn zážitků vám přeje

Petra

IMG_8400

IMG_8406

IMG_8394

IMG_8397

0

No Comments Yet.

What do you think?

Your email address will not be published. Required fields are marked *